МінФІН насправді мінІНФ? Казна в дірявій кишені.

«Міністерство фінансів України керується принципами відповідальності, прозорості та відкритості до діалогу, тому дбає про вчасне надання найсвіжішої та найактуальнішої інформації щодо проведення прес-конференцій, публічних заходів та зустрічей за участю представників Міністерства фінансів України, а також найповнішу інформацію щодо повномасштабних реформ, проектів та звітів Мінфіну», - стартова сторінка сайту Мінфіну. Тобто для органу, який розпоряджається усіма коштами держави, відповідальність та прозорість полягає у викладі найсвіжішої та найактуальнішої інформації про проведення прес-конференцій, публічних заходів та зустрічей за участю представників мінфіну. Про те, щоб у нас із вами були своєчасні виплати заробітних плат ніхто не думає. Щоб соціально незахищені верстви населення мали за що придбати хліб і ліки, щоб країну перестало знобити від бідності і збитковості, - це непотрібно міністерству фінансів. На першому місці – відповідальність та прозорість не за грабіжницьке розпилення коштів між кишенями провладних сраколизів, а за висвітлення подій із присутністю мінфіну. Із таким позиціонуванням варто реформувати сам орган міністерства фінансів у міністерство інформації. Здається, їх дійсно переплутали: мінФІН став, а планували мінІНФ. Тоді стає зрозумілим як орган влади зміг не помітити відсутність статті доходу держави у вигляді прибутку від лотерей.

Якщо мінфін так дбає про інформацію, спробуємо зрозуміти скільки коштів витрачено на найтоповішу тему весни для нашої країни. Євробачення- найголовніше питання держави (і питання не в тому, що у нас більше нічого не відбувається чи усі інші державні процеси в порядку, Євробачення для нас шанс не потонути ще більшому іміджевому лайні). На Євробачення Україна витратила близько 93 мільйонів гривень. Для Європи це взагалі копійки, шоу світового рівня не може коштувати дешевше. Такі бюджети на Євробачення команда Гройсмана пообіцяла взяти з європейських спонсорів, внесків учасників та продажів білетів. Хоча насправді Євробачення можна було б провести за рахунок доходів від лотерей, якби мінфін не забув про такий сектор бізнесу нашої країни.

Колеги з РБК підняли питання детінізації лотерейного ринку України. Якщо локанічно – проблемні місця можна перерахувати коротким переліком:

-         Рейдерський захват УНЛ, - прохання до ГПУ: підтвердити або спростувати факт віджиму бізнесу у швейцарця Пітера Шетті, австрійців Вулфа Кламмерта і Франца Ренгхофера на користь Сергія Піндича та Валерія Коваленка.

-         Монополізація компанією УНЛ лотерейного ринку України, - прохання до антимонопольного комітету підтвердити або спростувати факт монополізації компанією УНЛ

-         Відмова в пролонгації ліцензії на провадження діяльності лотерейних операторів М.С.Л. та Патріот, що фактично привело до монополізації, - прохання ГПУ розібратися і надати результати громадськості: про зумисне створення монополії на ринку дозвільним органом, також прохання надати громадськості підстави для відмови у видачі ліцензії вказаним вище компаніям, або ж повернути їм ліцензії.

-         Кришування народним депутатом України, Олександром Третьяковим інтересів компанії УНЛ, - просимо ГПУ розібратися із оголошеним фактом надходжень Олександру Третьякову «комісійних за кришування» у сумі 60 млн гривень щомісяця від лотерейного бізнесу.

-         Захист Олександром Третьяковим, народним депутатом України від БПП, компанії УНЛ під час обшуку в офісі зазначеної вище компанії.  Також просимо пояснити, що робив народний депутат України в офісі УНЛ під час обшуку? Радше як йому вдалося там з’явитися по факту початку обшуку? Хто повідомив? З якою метою там перебував? Чому намагався захистити монополістів? Запитання персонально Третьякову та ГПУ.

-         Відсутність статті доходу у держбюджет України у вигляді відрахувань від лотерейного ринку країни, - запитання до міністерства фінансів: чим Ви керувалися, ігноруючи прибутки держави? Чи УНЛ звільнений від сплати податків, і жодних доходів від цього бізнесу країна не отримує взагалі?

-         Легалізація азартного бізнесу. Питання до Міністерства фінансів: у жовтні 2016 року пані Маркарова анонсувала готовність законопроекту щодо легалізації азартного бізнесу України, - чому проект заморожено? Чому досі не винесено на розгляд? Чому не зареєстровано і не подано до ВРУ чи профільних комітетів? Чому в меморандумі Лагард подано термін реалізації процесу легалізації азартного бізнесу лише 2018 рік?

-         Комунікація міністерства фінансів з громадськістю, - чому ігноруються запити? Ви, як профільне міністерство фінансів, анонсуєте на своєму сайті, на головній сторінці власним пріоритетом спілкування зі суспільством, надання інформації, позиціонуєте себе відкритими до діалогу, - де це все? Бозна скільки матеріалів оприлюднено у ЗМІ щодо азартного бізнесу та монополізації лотерейного ринку і досі від Вас жодного коментарю! Ігнорування – не є діалогом. Просимо протягом 3-х діб роз’яснити ситуацію щодо відсутності прозорості у надходженнях прибутку державі від лотерейного бізнесу.

Посилаючись на дослідження видання «РБК», заявлено дані розміру доходних частин у 2014 році на суму 500 мільйонів гривень при загальному обороті ринку з трьома операторами (МСЛ, ПАТРІОТ і УНЛ) близько 12,5 млрд грн. Прогнозовані надходження від єдиного оператора УНЛ ледве дотягують до 30 млн грн. За оцінками експертів, втрати податкових надходжень до держбюджету в 2016 році сягають 400 млн грн.

Співставляючи оголошені витрати на Євробачення зі втраченими доходами від лотерейного бізнесу, бачимо, що суми фактично ідентичні! Можемо піти далі і відібрати мзду за бандитське кришування бізнесу УНЛ нардепом Третьяковим на користь Євробачення: всього півроку «доброчинності» УНЛ (вести бізнес без протекції провладних структур і зацікавлених персоналій) – і бюджет Євробачення повернуто в казну.

Нечуване нахабство з боку міністерства фінансів красти в своєї країни бюджети! Кожен українець розуміє, що країну за день не переробиш. Але Данилюк, Маркарова – молоді спеціалісти. Та сама «надія на молодих», якої прагнув Майдан, ті самі ставленики, світлі розуми, якої потребує політикум. І що Ви зробили щойно дірвалися до державного корита? У Вашій освіті немає жодного сумніву, Ви прекрасно розумієте, що відбувається із грошовими обігами в державі, Ви чудово розумієте, скільки коштів втрачає країна щоденно на прикладі лотерейного бізнесу. І Ви ігноруєте цю проблему. Напрошується один висновок: Вам вигідно, щоб так було і далі. Вам вигідно не класти надходження в казну, Вам вигідно затягувати легалізацію азартного бізнесу. І тільки цим може бути пояснена створена кругова порука: спершу «українізували» непрозорим шляхом УНЛ, ввели в кришування Третьякова (стабільного народного депутата, ще й від провладної сили БПП), посунули конкурентів під «відмазкою» проросійських, хоча ніхто цього не довів і Рошен спокійно працює у Росії і в Україні), створили монополіста з дивними пільгами: не зрозуміло, скільки грошей УНЛ заплатив державі (тобто офіційно, не у кишені, а державі), не зрозуміло, на що їх витратили (за умови, якщо заплатили). Звужуємо коло: БПП, Третьяков, Маркарова, Данилюк, УНЛ, - хто зайвий?

ТОП новости

Вход

Меню пользователя